Stowarzyszenie powstało w 1994 roku.. Rozszerzenie działalności organizacji nastąpiło w roku 2004. Od grudnia 2013r. Stowarzyszenie Pro Humanitatis posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Członkowie Stowarzyszenia to przede wszystkim nauczyciele i pracownicy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych, jak również inne osoby chcące wspierać wychowanków Ośrodka oraz innych potrzebujących. Działalność Stowarzyszenia opiera się w całości na wolontariacie swoich członków.

Statutowe główne cele Stowarzyszenia to:

  • udzielanie pomocy w zaspokajaniu potrzeb zbiorowych i indywidualnych dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, młodzieży i dzieciom z całościowymi zaburzeniami rozwoju oraz rodzinom, opiekunom i specjalistom;
  • organizowanie i przeprowadzanie różnych form lecznictwa, edukacji i opieki dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci o pokrewnych zaburzeniach rozwoju;
  • utworzenie Punktu Konsultacyjnego dla rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych.

 

Stowarzyszenie zmierzając do integracji osób niepełnosprawnych, współdziała z samorządami terytorialnymi, instytucjami pomocy społecznej, placówkami oświatowymi, fundacjami, które niosą pomoc osobom niepełnosprawnym. Szczególnie skupia się na pozyskiwaniu środkow finansowych od instytucji oraz osób prywatnych.

Swoje cele statutowe Stowarzyszenie realizuje m.in.: poprzez wspieranie finansowe i materialne działań Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych w przedmiocie zaspokajania potrzeb zbiorowych wychowanków oraz udzielanie pomocy finansowej wychowankom i absolwentom.

Prosimy o darowizny w dowolnej wysokości na konto: 44 8669 0001 2031 0312 9036 0001

Stowarzyszenie Pro Humanitatis
Szklary Górne 51 c, 59-300 Lubin, tel. 76 849 73 00, fax: 76 849 73 02, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 wykonanie: www.grafstar.pl

Początek strony